• Volby do školního parlamentu

     • Dne 4.10.22 proběhli na naší škole první volby do žákovského parlamentu. Volby do žákovského parlamentu probíhaly, (až na pár vyjímek) stejně jako opravdové volby. Žáci si nejdříve ve třídě vybrali své kandidáty, kteří budou bojovat o místo ve školním parlamentu. Poté každý žák obdržel hlasovací lístek, na kterém zakroužkoval 2 kandidáty, které chce svou volbou poslat do žákovského parlamentu. Po sečtení hlasů proběhlo 6.10 vyhlášení výsledků voleb.Vítězní kandidáti podepsali s vedením školy smlouvu a byli jmenováni členy parlamentu. Školní parlament má nakonec 13 členů.  

     • Pomůcky do školky na školní rok 2022/2023

     • Do školky potřebuji školní roku 2022/ 2023

      Přineseme do školky:

      Všechny děti - balení papírových kapesníků nebo krabičku s kapesníky, vlhčené ubrousky.Děti, které ještě používají plenky – podložky na přebalování, plenky.

      Zubní pastu a kartáček nám zatím nenoste. Nevíme, zda bude čištění zoubků v MŠ z hygienického hlediska možné.

      Každé dítě má ve školce na přezutí bačkory. Z bezpečnostních důvodů mají děti v MŠ pevné bačkory -ne Crocs, ne pantofle. Bačkory bez barevné podrážky, tak aby nebarvily podlahové krytiny.

      Na převlečení ve školce tričko, tepláky, ponožky, spodní prádlo, v zimě punčocháče. Vhodné oblečení dle počasí na pobyt venku.S ohledem na počasí- na ven gumovky a nepromokavou bundu.

      Děti venku velmi často oblečení zašpiní. Nedávejte dětem drahé oblečení a obutí.

      Třída žabiček má své prostory v tělocvičně, ale velmi často jsou i v budově MŠ. Prosíme do tělocvičny přezůvky vhodné i na cvičení. Do budovy školky ještě jedny přezůvky (vyřazené sandálky – pozor na barvu podrážky).Na cvičení stačí bačkory – ne pantofle. Nebo staré tenisky, sandále – ne s černou podrážkou.

      Za věci, které do školky nepatří, nenese školka a učitelky odpovědnost. Například elektronika, hračky z domova, šperky a podobně.Prosíme, nenoste do mateřské školy zbytečně hračky. Není v našich silách stále dohledávat donesené hračky.

      Děkujeme za pochopení

     • Po stopách skřítků

     • Žáci sedmého ročníku si ve druhém pololetí školního roku vyzkoušeli, jak náročné může být navržení a realizace projektu za "hranice školních lavic". Nápadů na projekty bylo několik, ale nakonec se žáci shodli na zviditelnění stezky skřítků a spolupráci s obcí Kyselka. Vznikl projekt "Po stopách skřítků". Jeho cílem bylo zviditelnit již stávající stezky s informačními panely, kde žákům chyběli skřítci. Pustili se tedy do vyrábění keramických skřítků, které na informační tabule zavěsili. Celá realizace projektu se jim velmi povedla, pan starosta byl velmi spokojen. Celý projekt poté velmi profesionálně odprezentovala Valerie Wojčíková na online setkání pracovníků střediska ekologické výchovy SEVER Horní Maršov a dalších zapojených škol. Celé sedmé třídě děkujeme za velmi dobrou prezentaci školy.

     • Lyžařský výcvik Mariánská 2022

     • V termínu od 28.2 - 4.3. 2022 se uskutečnil na Mariánské lyžařský kurz. Kurz absolvovalo 35 žáku z II. stupně. Někdo na lyžích terpve začínal, někdo už zkušeně brázdil svahy, ale všichni makali, aby zvládli zdolat kopce lyžařského střediska Náprava. Za nás instruktory byl asi největší dříč Tomáš Rajtmajer ze 6, třídy, který na konci týdne zdolal (SÁM) červenou sjezdovku a mohl si tak v bufetu vychutnat zasloužený párek v rohlíku. 

     • Mikuláš 21 👹

     • Dnes nás ve škole navštívil Mikuláš společně s anděly a čerty. Postupně prošli naši školu, třídu po třídě (dokonce zavítali i do ředitelny ), a proto byly na chodbě slyšet básničky a písničky těch, kteří měli nějaký malý hřích. Zastavil se i ve školce ale tam děti ještě zlobit neumí, proto se tam žádný hříšník nenašel. 

     • Soutěž

     • Vyhlašujeme soutěž mezi třídami o nejkrásněji nazdobený vánoční stromek. 

     • Fotbalový turnaj 2021

     • Dnes se uskutečnil fotbalový turnaj 2. stupně. Po napínavém závěru nakonec turnaj ovládli žáci 9. ročníku (tým !!!!). Druhé místo vybojovali žáci 8. ročníku a na třetím místě 6. třída (tým Trhači). Vítězové poté vyzvali tým učitelů vedený zkušeným kapitánem a střelcem jediného gólu P. Glatzem. Bohužel ke střelci se už nikdo jiný nepřidal, a tak učitelé podlehli 9. ročníku 1:2. Příští rok určitě zabojujeme a soupeře přejedeme (paní učitelky budou trénovat).

     • Akce VLS pro sedmý a devátý ročník

     • Žáci sedmého a devátého ročníku, se zúčastnili celodenního programu s VLS. Program byl zaměřený na druhy činností v lese. Žáci navštívili lesní školku Bukovina, kde zaměstnanci právě sázeli lípu srdčitou. Vyzkoušeli si mapování lesa. Zkusili si také např. odhadnout a následně změřit výšku stromu a další. Program byl velmi nabitý. Žáci získali lepší představu, jaké profese lze vykonávat v lesnictví.