• Celé Česko čte dětem

• Návrat k projektu „Celé Česko čte dětem“

Po velmi dlouhé době se do školky opět vrátily paní knihovnice z Ostrova. Ostrovská městská knihovna velmi dlouho podporuje čtení a lásku ke knihám v našich dětech. Jejich práce a času si velmi vážíme a patří jim velký dík za jejich kreativitu, ochotu, porozumění a vstřícnost.

První návštěva v letošním školním roce se uskutečnila v pátek 4. 11. 2022. Slečna knihovnice měla pro děti připravenou pohádku a vyprávění z knihy O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti. Krásně čtený text, doprovázený vtipem, poučením a doprovodným programem slečny knihovnice děti velmi zaujal. Bylo vidět nadšení v očích dětí, a to nejen díky sladkostem, které patřily k součásti programu. Závěrečné poučení bylo jasné všem dětem.

V lednu nás čeká další návštěva pracovnic knihovny a už nyní se těšíme nato, co si pro nás připraví.

• Solná jeskyně

Naše mateřská škola Kyselka – Pramínek jezdí v tomto školním roce opět do solné jeskyně Karibik. Solná jeskyně je v Tuhnicích vedle Penny marketu. Pobyt v solné jeskyni se stal součástí našeho vzdělávacího programu. Dětem se pobyt v jeskyni velmi líbí a je přínosem pro jejich zdraví. Jezdíme dálkovým autobusem z Kyselky ráno v 7.45 hodin. Vozí nás velmi hodný pan řidič, který nás převeze přes parkoviště a my zdoláme jen kraťoučkou cestu do jeskyně.

Po pobytu v jeskyni se děti nasvačí, napijí, obléknou a vyrážíme na dlouhou cestu z Tuhnic na dolní nádraží v Karlových Varech, odkud nám v 10.00 hodin jede autobus zpět do Kyselky.

Věříme, že se dostaví kladné výsledky z návštěv v jeskyni Karibik a naše cesty za zdravím budou přínosem.

• Informace

• Program na listopad

14. 11. Sebeobrana - 55,- Kč

15.11. Solná jeskyně 55,- Kč
        15. 11. Pletení věnců s rodiči na zahradě MŠ od 15. 30 hodin

18. 11. Ředitelské volno – uzavření MŠ

23. 11. Muzikoterapie

28. 11. Sebeobrana - 55,- Kč

• „KARLOVARSKÝ VLÁČEK“.
      • „KARLOVARSKÝ VLÁČEK“

Muzeum Karlovy Vary bude 15. prosince 2022 otvírat výstavu „Svět železnice“. Jedná se o výstavu vláčků – funkčních modelů lokomotiv, vagónů, nádraží a krajin, ale i fotografií, plakátů a všeho, co souvisí s železnicí. Výstava bude připravena s klubem železničních modelářů z Ostrova.

Karlovarský vláček, jehož jednotlivé vagóny  vyrobily děti z různých mateřských a základních škol prvního stupně v celém Karlovarském kraji budou v tu dobu vystaveny v muzeu Karlovy Vary.

Každá škola nebo třída může prostřednictvím vagónu prezentovat sebe, svoje město, místní zajímavosti a podobně. Naše Mateřská škola Kyselka reprezentuje naši obec krásným vagónkem vyrobeným nejstaršími dětmi.

9. 12. navštívíme Karlovarské divadlo a při této příležitosti také muzeum Karlovy Vary, pokud to bude možné.

• Státní svátky
      • Vánoční prázdniny

Přerušení provozu Mateřské školy Kyselka v době vánočních prázdnin.

Mateřská škola bude v provozu do 22. 12. včetně.

Školka se opět otevře v pondělí 2. 1. 2023.

• Program na prosinec
      • 2. 12. pátek Vánoční stromeček – OÚ a ZŠ a MŠ Kyselka – park Kyselka   16. hodin
        5. 12. Mikulášská nadílka v MŠ

6. 12. promítání v kině – 30,- Kč