• Volby do školního parlamentu

• 12. 10. 2022
        • Dne 4.10.22 proběhli na naší škole první volby do žákovského parlamentu. Volby do žákovského parlamentu probíhaly, (až na pár vyjímek) stejně jako opravdové volby. Žáci si nejdříve ve třídě vybrali své kandidáty, kteří budou bojovat o místo ve školním parlamentu. Poté každý žák obdržel hlasovací lístek, na kterém zakroužkoval 2 kandidáty, které chce svou volbou poslat do žákovského parlamentu. Po sečtení hlasů proběhlo 6.10 vyhlášení výsledků voleb.Vítězní kandidáti podepsali s vedením školy smlouvu a byli jmenováni členy parlamentu. Školní parlament má nakonec 13 členů.

• Pomůcky do školky na školní rok 2022/2023

• 25. 8. 2022
        • Do školky potřebuji školní roku 2022/ 2023

Přineseme do školky:

Všechny děti - balení papírových kapesníků nebo krabičku s kapesníky, vlhčené ubrousky.Děti, které ještě používají plenky – podložky na přebalování, plenky.

Zubní pastu a kartáček nám zatím nenoste. Nevíme, zda bude čištění zoubků v MŠ z hygienického hlediska možné.

• Po stopách skřítků

• 27. 6. 2022
        • Žáci sedmého ročníku si ve druhém pololetí školního roku vyzkoušeli, jak náročné může být navržení a realizace projektu za "hranice školních lavic". Nápadů na projekty bylo několik, ale nakonec se žáci shodli na zviditelnění stezky skřítků a spolupráci s obcí Kyselka. Vznikl projekt "Po stopách skřítků". Jeho cílem bylo zviditelnit již stávající stezky s informačními panely, kde žákům chyběli skřítci. Pustili se tedy do vyrábění keramických skřítků, které na informační tabule zavěsili. Celá realizace projektu se jim velmi povedla, pan starosta byl velmi spokojen. Celý projekt poté velmi profesionálně odprezentovala Valerie Wojčíková na online setkání pracovníků střediska ekologické výchovy SEVER Horní Maršov a dalších zapojených škol. Celé sedmé třídě děkujeme za velmi dobrou prezentaci školy.

• Lyžařský výcvik Mariánská 2022

• 6. 3. 2022
        • V termínu od 28.2 - 4.3. 2022 se uskutečnil na Mariánské lyžařský kurz. Kurz absolvovalo 35 žáku z II. stupně. Někdo na lyžích terpve začínal, někdo už zkušeně brázdil svahy, ale všichni makali, aby zvládli zdolat kopce lyžařského střediska Náprava. Za nás instruktory byl asi největší dříč Tomáš Rajtmajer ze 6, třídy, který na konci týdne zdolal (SÁM) červenou sjezdovku a mohl si tak v bufetu vychutnat zasloužený párek v rohlíku.

• Partneři

• {#1508} 1